LübnanFilistinİşgalci İsrail Rejimi

Lübnanlı bakan Hamas’ı ziyaret ederek zaferini kutladı

Lübnan bakan ve el-İttihad Partisi Genel Başkanı Abdürrahim Murad, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Lübnan’daki temsilcisi Ahmed Abdülhadi’yi hareketin Beyrut’taki ofisinde ziyaret etti.

Bakan Abdülhadi’ye Hamas temsilcisini ziyaretinde el-İttihad Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmed Mer’i ile parti üyeleri Talal Hankan ve Mervan Hevari’nin eşlik ettiği belirtildi.

Görüşmeye Hamas Hareketi Arap ve İslam Ülkeleriyle İlişkiler Ofisi üyesi Ali Bereke, Hamas’ın Lübnan temsilcisi yardımcısı Cihad Taha, medyayla ilişkiler sorumlusu Abdülmecid el-Avad ve Filistinli gruplarla ilişkiler sorumlusu Meşhur Abdülhalim’in de katıldığı ifade edildi.

Ziyaret sırasında konuk heyetle Hamas yetkililerinin Filistin’deki son gelişmeler ile Kudüs’ün Kılıcı Savaşı’nın sonuçlarını ele aldıkları kaydedildi.

Lübnanlı bakan Abdürrahim Murad’ın Hamas’ın kazandığı zaferi kutlayarak Filistin direnişinin kahramanlıklarına övgüde bulunduğu bildirildi.

Direnişin başarısının Siyonist düşmanla mücadelede direniş seçeneğinin doğru olduğunu gösterdiğini söyleyen Murad, işgal altındaki topraklar özgürlüğe kavuşturulana kadar direniş temelinde birlik olma çağrısında bulundu.

Hamas temsilcisi de konuk heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, direnişin zaferinin tüm İslam ümmetinin ve Arapların zaferi olduğuna işaret etti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ağustos 2021 (26) içerik yüklenmiştir.