Güney AfrikaAfrika

Madagaskar’da Katliam:32 kişi yanarak can verdi

Madagaskar’da haydutlar katliam yaptı. Ankazobe bölgesinde “Dahalo” olarak bilinen haydutların çok sayıda evi ateşe vermesi sonucu 32 kişi hayatını kaybetti.

Madagaskar’ın başkenti Antananarivo’nun yaklaşık 75 kilometre kuzeyinde yer alan Ankazobe bölgesinde “Dahola” olarak bilinen haydutlar çok sayıda evi ateşe verdi.

Madagaskar Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “İnsanlar gerçek bir trajedi yaşadı. Çok sayıda kayıp var. 32 kişi hayatını kaybetti” denildi.

Kadınların ve çocukların canlı canlı yakıldığı belirtilen açıklamada, güvenlik güçlerinin bölgeye intikal ettiği kaydedildi.

Saldırının, daha önceki operasyonlar esnasında güvenlik güçlerine bilgi sağlayan halktan intikam almak için gerçekleştirildiği bildirildi.

Dahalo, Madagaskar’ın bazı bölgelerinde hırsızlık dahil çok sayıda suç işleyen organize çeteler olarak biliniyor.

Madagaskar ya da resmî adıyla Madagaskar Cumhuriyeti, Afrika kıtasına bağlı bir ada ülke olup, kıtanın doğu kesiminde Hint Okyanusu’nun batı kısmında yer almaktadır. Mozambik Kanalı ülkeyi Afrika ana kıtası ile birbirinden ayırmaktadır. Madagaskar adası, dünyanın dördüncü büyük adasıdır.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Mayıs 2024 (60) içerik yüklenmiştir.