AmerikaBilimselDünyaEkonomiİranVenezuela

Maduro, ABD’nin Venezuela’ya düzenlediği siber saldırıyı ifşa ettiği için şehit Kasım Süleymani’yi saygıyla anıyorum..

İbrahim reisi ile bugün Salı günü Caracas’ta yaptığı resmi görüşme oturumunda , Başkan Raisi anti-emperyalist savaşçı Simon Bolivar’ı övdüğünde Maduro, ” General Süleymani’yi hatırlıyorum ve ona saygılarımı sunuyorum… Amerikalılar bir saldırı başlattığında… 2018’de enerji sektörümüzün altyapısına yapılan vahşi saldırı, o saldırıyı ortaya çıkarmak için bir ekip görevlendirdi ve bize çok yardımcı oldu.. bunu çoğu kimse bilmiyor.. Ben de kendisine saygılar sunuyorum, onun için bir heykel dikeceğiz . Simon Bolivar’ın mezarlığında.

Maduro da bu görüşmede, çok kutuplu dünyanın Amerika ve Avrupa emperyalizmine rakip olacağını ve bu yıllarda Amerikalıların ve Batılıların istikrarsızlaştırmaya çalıştıkları İran’ın daha büyük bir güç haline geldiğini ve daha gelişmiş olduğunu da belirtti.

İslam Cumhuriyeti Devlet Başkanı’nın Venezüellalı mevkidaşına İran’ı tekrar ziyaret etmesi için yaptığı davete yanıt olarak Maduro, “16 saatlik uçuşun bizi ayırdığı doğru ama biz kardeşiz ve müttefikiz ve ben de bu daveti memnuniyetle karşıladım.” yakında evim Tahran’da olacak.”

İki ülke arasındaki ticaret hacminin artırılması konusuna da değinilen görüşmede, İran cumhurbaşkanı iki ülke arasındaki ticaret hacminin ilk aşamada yaklaşık 10 milyar dolara çıkarılması gerektiğini vurgulayınca Venezuela cumhurbaşkanı yanıt verdi. , “Evet, orta vadede aramızdaki ticaret hacmi 10 milyar doları geçmeli ve belki de ozaman dolar olmayacak.”

Başa dön tuşu
Bugün 18 Temmuz 2024 (10) içerik yüklenmiştir.