Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Mahmut Abbas’a Bağlı Güvenlik Birimleri El-Halil’de Eski Esiri Gözaltına Aldı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka sakinlerine yönelik sistematik baskılarını sürdürerek, direniş yanlılarını siyasi görüşleri sebebiyle gözaltına alıyor.

Filistinli grupların tepkilerine ve Filistin halkının karşı çıkmasına rağmen işgal güçleriyle güvenlik koordinasyonu yapan Filistin Yönetimi güvenlik birimleri Batı Yaka’da son olarak bir eski esiri gözaltına alırken, çok sayıda kişiyi de hukuka aykırı bir şekilde keyfi olarak gözaltında tutmaya devam ediyor.

Filistin Yönetimi’ne bağlı Koruyucu Güvenlik biriminin El-Halil’de eski esir Edib El-Etraş’ı önceki gün gözaltına aldığı ve iki gündür gözaltında tuttuğu bildirildi.

Filistin Yönetimi’ne bağlı Genel İstihbarat biriminin de El-Halil Üniversitesi İslami Kitle Öğrenci Grubu üyelerinden altısını gözaltında tuttuğu kaydedildi.

Genel İstihbarat biriminin öğrencilerden Müsenna El-Kavasimi’yi 10 gündür, Leys Safira’yı 8 gündür, Semin Halayika’yı önceki günden bu yana ve Enes El-Haseni, Muhammes Ez-Ziro ile Ubeyde Adi’yi de iki gündür gözaltında tuttuğu belirtildi.

Bu arada, Koruyucu Güvenlik biriminin Mücahid El-Ciyavi ve Muntasır El-Ciyavi isimli kardeşleri 18 gündür gözaltında tuttuğu ifade edildi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 17 Eylül 2020 (33) içerik yüklenmiştir.