Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Mahmut Abbas’a Bağlı Polis Çeteleri Batı Yaka’da 3 Kişiyi İfade Vermeye Çağırdı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’da insanları siyasi görüşleri sebebiyle gözaltına almaya ve ifade vermeye çağırmaya devam ediyor.

Filistin Yönetimi güvenlik birimleri son olarak Batı Yaka’da üç kişiyi ifade vermeye çağırırken, aralarında 12 gündür açlık grevinde olan bir siyasi tutuklunun da bulunduğu çok sayıda kişiyi hukuka aykırı bir şekilde gözaltında tutuyor.

El-Halil’de Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Dura ilçesine bağlı Tarrame köyü sakinlerinden eski esir ve eski siyasi tutuklu Imad Cadullah’ı 12 gündür gözaltında tuttuğu belirtildi.

Filistinli siyasi tutuklunun ailesine yakın kaynaklar, gözaltına alındığı anda açlık grevine başlayan Cadullah’ın Koruyucu Güvenlik biriminde şiddetli işkencelere maruz kaldığını, mahkemede oğlunun halini gören annesinin bayıldığını söyledi.

Bu arada, Koruyucu Güvenlik birimi El-Halil’de eski esir ve eski siyasi tutuklu Muhammed Fetafita’yı bu sabah ifade vermeye çağırdı.

Koruyucu Güvenlik biriminin Beyt Kahil’de de El-Halil Üniversitesi öğrencisi Mahmud Asafira’yı gözaltına almak için evine baskın düzenlediği fakat ailesinin oğullarını teslim etmeyi reddetmesi üzerine yarın ifade vermeye çağırdığı kaydedildi.

Kalkiliya’da da Koruyucu Güvenlik biriminin

Başa dön tuşu
Kapalı