İşgalci İsrail RejimiFilistin

Mahmut Abbasa Bağlı Polis Çeteleri Esir Karşılama Törenini Bastı

Mahmut Abbasa Bağlı Polis Çeteleri dün akşam Nablus’un batısındaki Zevata köyünde özgürlüğüne kavuşan Filistinli bir esir için karşılama töreninin yapılacağı alana baskın düzenleyerek alanda asılı pankartları ve yeşil sancakları kaldırdı.

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, güvenlik güçleri esir Abdülkerim Ebu Zir için karşılama töreni yapılması planlanan alana baskın düzenledi ve İslam Direniş Hareketi (Hamas) adına esiri kutlayan pankartlarla hareketin yeşil sancaklarını topladı.

Kaynaklar, Filistin Yönetimi güvenlik güçlerinin karşılama töreninin düzenlendiği alana ikinci kez baskın düzenleyerek önceden izin alınmadığı gerekçesiyle törenin iptal edilmesini istediğini belirtti.

Güvenlik güçlerinin işgal rejimi zindanlarından çıkarak özgürlüğüne kavuşan esirin alana ulaşmasının ardından üçüncü kez baskın düzenlediği ve güvenlik görevlileriyle karşılama törenine katılan köy sakinleri arasında tartışma yaşandığı bildirildi.

Esir Abdülkerim Ebu Zir, özgürlüğe kavuştuktan sonra yaptığı açıklamada, işgal rejimi zindanlarından kurtulduğu için sevincinin büyük olduğunu, 18 yıl ayrılıktan sonra annesine kavuştuğunu ve elini öptüğünü söyledi.

Kudüs Açık Üniversitesi’nde okurken 2003 yılında gözaltına alınan Ebu Zir, iki ay boyunca işgal güçleri tarafından sorguya çekilmiş, İzzeddin El-Kassam Tugayları üyesi olmakla suçlanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.