İşgalci İsrail RejimiFilistin

Mahmut Abbas’a Bağlı Polis Çetelerinin Darp Ettiği Emir El-Leddavi Hayatını Kaybetti

Birkaç gün önce, özgürleştirilen bir esirin karşılanması töreni esnasında, Eriha’ya bağlı Akabe Cebr mülteci kampında aracı Filistin özerk teşkilatına bağlı güvenlik güçleri tarafından takibe alınan ve saldırıya uğrayan Emir İsa El-Leddavi’nin dün (21 Aralık Salı) akşam saatlerinde hayatını kaybettiği açıklandı.
Leddavi’nin, söz konusu tören esnasında polisler tarafından şiddetle darp edildiği, sonra Eriha Şehir Hastanesi kliniklerinde yoğun bakıma alındığı ve 9 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybettiği ifade edildi.

Leddavi için bugün öğle namazından sonra Akabe Cebr mülteci kampında cenaze töreni düzenleneceği bildirildi. İslami Direniş Hareketi (Hamas), Leddavi’nin cenaze törenine büyük bir kalabalıkla iştirak edilmesi çağrısında bulundu.

Hamas ve İslami Cihad Hareketi, Leddavi’nin hayatını kaybetmesi münasebetiyle taziye mesajı yayınladı, Filistin Yönetimi ve güvenlik organlarından da Filistin halkının onurlu evlatlarına yönelik bu saldırgan tutumlarına derhal son vermelerini, işlenen cinayetin sorumlularının da sorguya çekilmesini istediler.

Leddavi’nin yaralandığı olayda Filistin Yönetimi güvenlik güçlerinin özgürlüğüne kavuşan esir karşılama törenine katılan dört genci yaraladıkları ve bunlardan ikisinin durumunun ağır olduğu bildirilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.