AsyaHaberler

Malezya İşgal Rejiminin Gazze’ye Yönelik Saldırılarını Kınadı

Malezya, siyonist işgal rejiminin Gazze’ye yönelik olarak devam etmekte olan ve aralarında çocukların da bulunduğu birçok sivilin şehit olmasına neden olan saldırılarını şiddetle kınadı. 

Malezya Dışişleri Bakanlığı tarafından dün (16 Kasım Cumartesi) yayınlanan açıklamada işgal rejiminin saldırılarının çok ileri gittiği ve güç dengelerinin gözetilmediği, saldırılarda bütün uluslararası yasaların açıkça ihlal edildiği dile getirildi. 

Malezya Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Malezya, İsrail’in Gazze’ye yönelik ablukasını sürdürmesine karşı durmaya devam etmektedir. Bu abluka bir halkın topluca cezalandırılmasıdır ve Gazze halkının çok büyük sıkıntılara ve zorluklara maruz kalmasına neden olmaktadır. Bu bölgedeki insanî yardım kuruluşları ve İsrail işgali altındaki diğer Filistin bölgeleri de bu ablukadan büyük zarar görmektedir.”

Açıklamada Malezya’nın uluslararası kamuoyunu, İsrail’in hukuk dışı işgalinin son bulması ve bağımsız Filistin devletinin kurulması için harekete geçmeye çağırdığı dile getirildi. 

Açıklamada Malezya’nın aynı zamanda daha fazla kayıp verilmemesi için ateşkesi kabul eden bütün tarafları da kendilerine hakim olmaya çağırdığını belirtti. 

Siyonist işgal güçlerinin İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadının komutanlarından Baha Ebu’l-Ata’nın şehit olmasına neden olan saldırılarından sonra Gazze’ye yönelik olarak gerçekleştirilen saldırılarda 8’i çocuk, 3’ü kadın 36 kişi şehit olmuş, 100 Filistinli de yaralanmıştı.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 26 Ocak 2020 (30) içerik yüklenmiştir.