HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

MBC: İsrail ile normalleşme eleştirileri alan diziler devam edecek!

 Resmen Siyonist İsrail’in uydusu haline gelen BAE ve Suudi Arabistan’ın ortak Medya Grubu MBC, İsrail ile normalleşme mesajları veren ve Filistin’e karşı skandal sözlerin geçtiği Ramazan dizilerinin yayından kaldırılmayacağını açıkladı.

Skandallarla gündeme gelen dizilerin yapımcısı MBC Medya Grubu Sözcüsü Mazen Hayek, Umm Harun (Harun’un Annesi) ve Mahrac 7 dizileriyle alakalı açıklama yaptı. İsrail ile normalleşme mesajları veren ve Filistin davasına karşı tepki çeken sahnelerle öne çıkan dizilerin yayından kaldırılmayacağını söyleyen Hayek, kendilerini savunmaya çalıştı.

“MBC, Arap-İsrail çatışması başladığından bu yana Arap dünyasının perişanlığını yaşayan insanların kalplerine umut ve neşe vermeye çalışıyor” diyen Hayek, dizileri aleyhinde bu tür kampanyalara alışık olduklarını söylese de tepkiler çığ gibi büyüyor.

Mazen Hayek son olarak, “Bu kampanyalar bizi durduramaz, korkutamaz da. Mahrac 7 ve Umm Harun dizileri devam edecek” ifadesini kullandı.

Söz konusu diziler başta Filistin olmak üzere pek çok Arap ülkesinden izleyicilerin tepkisine neden olurken, sosyal medyadaki paylaşımlarda, hisselerinin çoğunun Suudi Arabistan’a ait olduğu MBC Medya Grubuna bağlı kanalın boykot edilmesi çağrıları yapılıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Temmuz 2024 (20) içerik yüklenmiştir.