Latin AmerikaAsyaİran

Medvedev: İran, Venezuela ve Küba’ya yaptırımlar utanç vericidir

Rusya ulusal güvenlik konseyi başkan yardımcısı Amerika ve bazı müttefiklerinin korona pandemisinin en yoğun döneminde İran, Venezuela ve Küba’ya yönelik yaptırımlarının utanç verici olduğunu belirtti.

İRNA’nın bildirdiğine göre Dmitry Medvedev dün Amerika ve müttefiklerinin yaptırım tutumunu eleştirerek, yaptırımların korona ile mücadeleyi engellediğini belirtti.
Medvedev İran, Küba ve Venezuela gibi bazı ülkelerin, yaptırımlar nedeni ile şimdiye kadar salgınla mücadelede gerekli olan ilaç ve teçhizata ulaşamadıklarını söyledi.
Washington ve müttefiklerinin tek yanlı yaptırımları ilaç ve tıbbi malzemelerin de aralarında olan temel ihtiyaçları kapsarken başta korona hastaları olmak üzere yaptırıma maruz kalan ülke halklarına zor şartlar dayatıyor.
İran İslam cumhuriyeti dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif de son günlerde Amerika’nın özellikle korona pandemi dönemindeki hasmane siyasetlerini kınarken, Amerika’nın tıbbi terörizm ile düğümlenen ekonomik terörizmine dünyanın artık sessiz kalamayacağını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2020 (25) içerik yüklenmiştir.