Filistinİranİşgalci İsrail Rejimi

Mehdi Şekibai: Netanyahu’nun siyasi konumu ciddi şekilde sarsıldı

Filistin Milletini Savunma Derneği Genel Sekreter Yardımcısı, son ateşkesten sonra Kudüs’te katı güvenlik önlemlerinin alınmasının ırkçı İsrail’in Filistin direnişine karşı askeri ve istihbarat yenilgisinden kaynaklandığını söyledi.

Mehdi Şekibai, terör rejimi İsrail’in Filistin’in çeşitli bölgelerine ve direniş mevzilerine saldırmaktaki amacının işgal altındaki Filistin’de (1948 işgal bölgeleri) bir hükümet kurmak için siyasi tavizler elde etmeye çalışmak olduğunu ancak İsrail rejiminin direniş gruplarına karşı askeri arenada, bu siyasi avantajı elde edememekle kalmadığı gibi aynı zamanda Netanyahu’nun siyasi konumunun da ciddi şekilde sarsıldığını söyledi.

Şekibai, “Gazze Şeridi’ne yapılan son saldırı sınırlı bir çatışmaydı ve direnişin zaferiyle sonuçlandı ancak işgal altındaki topraklardaki ana savaş 1948’de oldu ve bu da Netanyahu’ya karşı iç protestolara yol açtı” dedi.

Şekibai, “Netanyahu’nun Kudüs’te Şeyh el-Cerrah bölgesi üzerindeki çatışmaların yanı sıra El Aksa Camii’nin zaman ve mekansal bölünmesiyle ilgili konumunun da daha da sarsılması ihtimaldir” dedi.

İşgalci Siyonist güçlerin 10 Mayıs Pazartesi günü Gazze Şeridi’ne yönelik acımasız saldırılarında 69’u çocuk, 39’u kadın, 17’si yaşlı olmak üzere 248 Filistinli şehit oldu, 1.948 kişi de yaralandı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2021 (30) içerik yüklenmiştir.