İran

Mehr Alizade: Tarihi bir anda duruyoruz

İran’da 18 haziranda yapılacak 13. dönem cumhurbaşkanlığı seçimi adaylarından Muhsin Mehr Alizade, “Cumhur İçin Mutabakat” başlıklı açıklamasında, “Sıkıntıları bir kenara bırakıp sadece geleceği düşünelim, kızmamamız ve ayrılmamız gereken tarihi anlarda duruyoruz, birbirlerimizi yalnız bırakmamalıyız.” dedi.

Mehr Alizade, dün yaptığı açıklamasında şöyle dedi. ”Cumhurbaşkanlığı seçiminin bu dönemindeki durum ve toplumun siyasi atmosferine hakim olan umutsuzluk, hiç kuşkusuz kökü geçmişten gelen halkın talebini görmezden gelen bir anlayışın sonucudur.”

Mehr Alizade, İran’ın onurlu insanları ne zaman umutla arenaya girse Allah’ın lütfuyla arenadan zaferle çıktıklarını belirterek, “Bugün biz siyasi aktivistlerin hepimizin görevi umudu toplumda diri tutmaktır.”

İran’ın 13. cumhurbaşkanlığı seçiminin adayı, ”seçilmesi halinde, her dil, din ve düşüncedeki tüm İranlıların cumhurbaşkanı olacağıma söz veriyorum” diyerek, “Şu anki durumdan çıkmanın tek pratik yolunun, herkesin isteklerine özel önem verilmesi olduğunu” belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ağustos 2021 (10) içerik yüklenmiştir.