İşgalci İsrail RejimiFilistin

Meşal: İşgal rejimiyle müzakerelere dönmek asılsız hayaller peşinde koşmaktı

slami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Filistin dışındaki lideri Halid Meşal, Filistin halkının haklarını geri alabilmek için işgal rejimiyle müzakerelere dönülmesinin asılsız hayaller peşinde koşmak olduğunu söyledi.

CNN Türk televizyonuna konuşan Meşal, barış konferanslarından başarısızlıktan başka bir sonuç çıkmadığını belirterek, işgalci İsrail’in bu süreçte Filistin Yönetimi’ne hiçbir kazanç vermediğine dikkat çekti.

Filistinlileri aralarındaki anlaşmazlıkları bir kenara bırakarak işgale karşı birlik olmaya davet eden Meşal, işgali sona erdirmek ve işgalcilerden haklarını geri almak isteyen Filistin halkı için silahsız halk direnişinden silahlı direnişe kadar her türlü direniş metodunun meşru olduğunu hatırlattı.

Hangi ad altında yapılırsa yapılsın işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme anlaşmalarının büyük bir hata ve Filistin halkını sırtından bıçaklamak olduğunu kaydeden Meşal, “Filistin halkına karşı işgalcilerin yanında yer almak Filistin’e ve ümmete ihanettir” dedi.

Hamas lideri, ilişkileri normalleştirme anlaşmalarıyla işgal rejimini bölgede dost ülke olarak tanıtmaya çalışmanın gerçekleri değiştiremeyeceğini dile getirdi.

İşgal rejimiyle ilişkilerini normalleştiren ülkelerin bundan herhangi bir kazanç elde edemediklerine değinen Meşal, başta Arap ve İslam ülkeleri halkları olmak üzere bölge ve dünya halklarına güvendiklerini söyledi

Devamını oku at
https://turkish.palinfo.com/34583
@Copyright Filistin Enformasyon Merkezi

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (10) içerik yüklenmiştir.