İşgalci İsrail RejimiFilistin

Mescid-i Aksa Hatibi Sabri: ‘İsrail ulusal marşının çalınması haramdır’

Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri, Müslümanların terör rejimi İsrail’in ulusal marşını çalmasının ve okumasının haram olduğu fetvasını verdi.

Eski Kudüs-Filistin Müftüsü olan ve halihazırda Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanlığı görevini yürüten Şeyh Sabri yaptığı açıklamada, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn’in ırkçı İsrail ile ilişkileri normalleştirme sürecinde Fars Körfezi ülkelerinden bazı kişilerin bu anlaşmaya destek için İsrail ulusal marşını çalması ve okumasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
İsrail ulusal marşında Müslümanların üçüncü mukaddes şehrinin ve Filistin topraklarının tümünün Yahudilere ait olduğu yönünde ifadeler bulunduğuna işaret eden Şeyh Sabri, söz konusu sözlerin yer aldığı marşı çalmanın ve okumanın haram olduğunu söyledi.
Şeyh Sabri, son dönemde ırkçı rejim İsrail ulusal marşının bazı Arap ülkelerindeki kişilerce sıklıkla çalındığına dikkati çekerek, bu durumu cehalet ya da siyonistleşme olarak nitelendirdi.
Arap ülkelerinde bir gün gelip de ırkçı İsrail ulusal marşının çalınacağını ve vatandaşların da bu marşı bağrına basacağını hiç beklemediğini dile getiren Şeyh Sabri, bunun büyük bir musibet olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (27) içerik yüklenmiştir.