İşgalci İsrail RejimiFilistin

Mescid-i Aksa’nın Hatibi’ne seyahat yasağı

Siyonist rejim Mescid-i Aksa’nın vaizi Şeyh İkrime Sabri’nin camiyi savunmak için yaptığı eylemler nedeniyle dört ay boyunca seyahat etmesini yasakladı.

Kudüs şehrinin İslami-Filistin kimliğinin ana sembolü olan Mescid-i Aksa, işgalci rejimin Kudüs’teki yıkıcı eylemlerinin her zaman hedefi olmuştur.

El-Ahd’ın bugün (Pazartesi) yayınladığı rapora göre; Siyonist rejimin “Şeyh İkrime Sabri”ye yönelik düşmanca tavrı onun hızlı tepkisine neden oldu.

Mescid-i Aksa Hatibi “Ben Mescid-i Aksa’yı savunmak için faaliyetlerime devam edeceğim” dedi. Vazgeçmeyeceğim ve hayatımın sonuna kadar Mescid-i Aksa’yı savunacağım.”diye kaydetti.

Daha önce Mescid-i Aksa Vaizi Şeyh İkrime Sabri, Siyonist düşmanın Kudüs sakinlerine yönelik saldırılarına rağmen planlarını ilerletmediğini ve uygulayamadığını vurgulamıştı.

İkrime Sabri, yerleşimcilerin hiçbirinin tek başına ve güvenlik güçlerinin desteği olmadan Mescid-i Aksa’ya saldırmaya cesaret edemediğine dikkat çekerek, işgalcilerin oyunlarına ve komplolarına karşı dikkatli olunması gerektiğini sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Ağustos 2022 (20) içerik yüklenmiştir.