Haberler

Meşkini: Beyaz Saray nükleer müzakerelerin arifesinde İran’a karşı olumsuz bir atmosfer yaratmaya çalışıyor

İran Meclisi ulusal Güvenlik Komisyonu sözcüsü Abbaszade Meşkini, ”Beyaz Saray nükleer müzakerelerin arifesinde İran’a karşı olumsuz bir atmosfer yaratmaya çalışıyor.” dedi.

Mahmud Abbaszade Meşkini, Meclis Haber Ajansı’na verdiği demeçte, “ABD ve Arap ülkelerinin nükleer müzakerelerin arifesinde İran karşıtı işbirliği meselesi, İran’a karşı olumsuz bir atmosfer yaratmaktan başka bir şey değildir” dedi.

ABD ve Arap ülkelerinin İran karşıtı işbirliği için yeni mekanizmasına tepki gösteren İranlı yetkili, şöyle dedi: “Washington, İran’ı dünyada etkili bir güç ve dünyadaki Amerikan hegemonyasının karşı karşıya, muhalif ve akımı olarak görüyor.”

Parlamentonun Ulusal Güvenlik Komisyonu sözcüsü, “Buna göre Amerikalılar İran’la yüzleşmek için her yolu deniyor ve bu nedenle kendilerine bir müttefik ve ortak bulmaya çalışıyorlar” dedi.

Beyaz Saray yetkililerinin İran İslam Cumhuriyeti’ne karşı çıkmak için her zaman bahaneler kullandıklarına işaret eden Meşkini, “Aslında nükleer meseleler, insan hakları, bölgesel faaliyetler, Beyaz Saray’ın planlarıyla gündeme getirdiği konular arasında yer alıyor. İran’ı dünya kamuoyuna bir endişe ve bir meydan okuma olarak göstermeye çalışıyor.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.