İran

Mezheplerin Yakınlaşması Dünya Asamblesi Genel Sekreteri: Direniş ekseni küresel bir eksendir

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Dünya Asamblesi Genel Sekreteri Hüccütülislam Hamid Şehriyari, “Direniş ekseni artık bölgesel bir eksen değil, küresel bir eksen çünkü İran İslam Cumhuriyeti küresel düşünce ile küresel hareket ediyor.” dedi.

Hamid Şehriyari, bölgedeki direniş ekseninin ilerleyişine atıfta bulunarak, “Bugün direniş ekseni, İslam Cumhuriyeti’nin desteğiyle hareket ediyor. İran, bölgede kayda değer bir ilerleme kaydetti.” dedi.

Şehriyari açıklamasının devamında şöyle dedi: ”Bugün İslami İran, siyonist İsrail, ABD ve İngiltere gibi baskıcı ve zorba güçlerin karşısında duruyor. Bu 40 yılda, düşman ülkemizi parçalamak için her türlü çabayı gösterdi, ancak İran dünyaya zulme karşı durmamız gerektiği mesajını verdi ve bu dünyadaki tüm mazlumlar için büyük bir ders oldu ve bugün dünyanın her yerindeki mazlumların zulme karşı olduklarını ve direndiklerini görüyoruz ve bunların hepsi İran İslam Cumhuriyeti’nin 1979’daki devriminden kaynaklanıyor.”

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Dünya Asamblesi Genel Sekreteri, temel hedef olan birlik çağrısına atıfta bulunarak şöyle dedi: ”Ana hedefimiz, dünya Müslümanları arasında birlik ve yakınlaşmaya çağrı yapmak, küresel emperyalizm hegemonyasını kırmak ve bu elbette İslami idealdir.”

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.