GenelDünyaİranİşgalci İsrail RejimiRusya

Moskova’da Kudüs günü anıldı..Türkiye İsrail dostlarıyla ilşkileri geliştirirken,İran ise İsrail düşmanlarıyla ilişki geliştiriyor..

İran İslam Cumhuriyeti, Rusya Müftüler Konseyi ve Moskova’daki İran Büyükelçiliği tarafından her yıl düzenlenen bir hayır etkinliği olan Moskova’nın Ramazan Çadırı kapsamında Kudüs Günü’nü anma etkinliğine ev sahipliği yaptı. Uluslararası Kudüs Günü, İran İslam Cumhuriyeti’nin kurucusu İmam Humeyni’nin Filistin halkıyla dayanışma günüdür.

Etkinliğin konukları Press TV’ye, Hristiyanların Kudüs’ün Yahudileştirilmesine kayıtsız kalmadıklarını söyledi. Bugün İsrail’in Siyonist liderliği, Müslümanların ve Hıristiyanların orada ne yapıp ne yapamayacaklarını, nerede izin verilip verilmeyeceğini belirliyor ve Filistinlilerin topraklarından sürülmesi öfke ve muhalefete neden oluyor.

Siyonist düşmanı olan akademisyenler, İsrail rejiminin Filistin halkına karşı zulmünün daha pervasız ve şiddetli hale gelmesi nedeniyle, bugün uluslararası Kudüs Günü’nün kutlanmasının 1979’da ilk ilan edildiğinden daha önemli olduğunu söylüyorlar. İsrail’in kuruluşunun başlangıcından bu yana binlerce Filistinli öldürüldü ve yüz binlerce mülteci evlerini terk etmek zorunda kaldı..

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.