İranİşgalci İsrail Rejimi

Muhammed İslami: Siyonist rejim haddini bilmeli

İran Atom Enerjisi Kurumu başkanı Muhammed İslami, “Siyonist rejim İsrail, İran’ın nükleer tesislerine saldırmakla tehdit etmeden önce, haddini bilmeli daha iyi olur” dedi.

El’Mesire kanalına konuşan İslami, “İran, ulusal stratejisinde nükleer silah elde etmeyi denemedi ve denemeyecek, İran’ın nükleer çalışmaları Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı düzenlemeleri çerçevesindedir” dedi.

İslami, İran’ın nükleer tesislerinin tüm teftişlerinde nükleer programda herhangi bir sapma belirtisinin görülmediğini belirterek, “Emperyalizm, İranlı bir nükleer bilim adamına terör saldırı düzenleyerek İslam Devrimi’ne darbe vurabileceğine inanıyor ama şartlar tam tersidir.” dedi.

İran Atom Enerjisi Kurumu başkanı, “Bu eylemler sadece İran’ın nükleer programını zayıflatmazken üstelik İran’ın barışçıl nükleer programını güçlendiriyor ve geliştiriyor” dedi.

Nükleer Anlaşma’daki tarafları eleştiren İslami, “Diğer taraflar nükleer anlaşmada belirtilen yükümlülükleri yerine getirmedi” dedi.

İran Atom Enerjisi Kurumu başkanı, “Viyana’da yapılacak görüşmeler, nükleer program üzerine bir müzakere değil, diğer tarafların nükleer anlaşmaya dönüşü için bir müzakeredir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.