İran

Muhammed İslami: Yaptırımların amacı iradeyi kırmak ve ülkeyi silahsızlandırmaktır

İran Atom Enerjisi Kurumu başkanı, yaptırımların amacının iradeyi yenmek ve ülkeyi silahsızlandırmak olduğunu söyledi.

İran Savunma Bakanlığı’na göre, İran Atom Enerjisi Kurumu başkanı Muhammed İslami dün yaptığı açıklamada, “Bugün, pasif savunma alanındaki küresel emperyalizmin yaklaşımlarına dikkat etmeliyiz.” dedi.

İslami, “Bugün düşmanlar, uluslararası örgütlerin kapasitesini ele geçirerek ülkelerin yönetimindeki nüfuzlarını genişletmeye çalışmakta ve bu bağlamda emperyalist faaliyetlerini akıllarda ve kamuoyunda haklı çıkarmaya çalışmaktadırlar.” dedi.

İran Atom Enerjisi Kurumu başkanı da, “Ambargonun amacı bir cihaz ve bilgi satmak değil, aksine teslimiyet ve silahsızlanma ruhu yaratmaktır” dedi.

İslami’ye göre: Amerikalılar yıllarca İran İslam Cumhuriyeti’nin kutsal sisteminin meşruiyetini sorgulamaya çalıştılar, ancak İran halkının daime coşkulu varlığı nedeniyle hiçbir şey yapamadılar.

İslami şöyle dedi: ”Amerikalılar İran İslam Cumhuriyeti’nin güvenilirliğini zayıflatmaya ve sıfıra indirmeye çalıştılar; Ve düşman bu konuda İslam Cumhuriyeti yetkililerine suçlamalar yöneltti ve hala da devam ediyor.”

İran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı, “Bugün, düşmanların literatüründe ve davranışlarında, İran İslam Cumhuriyeti’nin savunma kabiliyetinden kaynaklanan İslam Cumhuriyeti ile ilişkiye girmeye karşı önlem çok somut ve görülmektedir.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.