İran

Muhammed Muhbir: Şanghay İşbirliği Örgütü, bölgesel stratejik işbirliği için başarılı bir modeldir

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı Muhammed Muhbir, Şanghay İşbirliği Örgütü’nün bölgesel stratejik işbirliği için başarılı bir model olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı Muhbir bugün Şanghay İşbirliği Örgütü 23. Başbakanlar Konseyi toplantısında yaptığı konuşmada, İran’ın bölgesel işbirliğinin geliştirilmesi doğrultusundaki stratejik politikalarını anlatarak, bu örgüte tam üyelik prosedürünün bir an evvel tamamlanması için hazır olduklarını belirtti.

Muhbir video konferans aracılığıyla katıldığı merasimde yaptığı konuşmada, Şanghay İşbirliği Örgütü’nün sahip olduğu potansiyeli ve çok taraflı işbirliği fırsatlarıyla, bölge milletleri için parlak bir geleceği müjdeleyebileceğini ifade etti.

Muhbir, İran’ın bölge ve uluslararası camiada sorumluluk kabul eden bir üye olarak, sürdürülebilir güvenlik ve istikrar, zengin enerji kaynakları, coğrafi konum ve milli dayanışma ve Şanghay üyeleriyle kültürel ve tarihi bağlarına sahip olması gibi birçok potansiyel ve kabiliyetleri barındırdığını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.