İranBahreynİşgalci İsrail Rejimi

Muhsin Rızai’den Bahreyn-İsrail rejimi anlaşmasına tepki

İran Nizam Maslahatını Teşhis Konseyi Sekreteri Muhsin Rızai, Twitter üzerinden Bahreyn ile İsrail arasında yapılan normalleşme anlaşmasına tepki göstererek, ABD Başkanı Trump’ın bu anlaşmalarla kendi kazanımları peşinde olduğunu belirtti.

Nizam Maslahatını Teşhis Konseyi Sekreteri Rızai twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Salgınla mücadeledeki başarısızlık, ırkçılık karşıtı protestolar ve ekonomik durgunluk, Donald Trump’ın Demokrat rakibinden geri kalmasına sebep olmuştur. O bunu telafi etmek amacıyla bölgedeki zayıf Arap ülkelerine Siyonist Rejim’le uzlaşmaları için baskı yaparak sahte bir dış politika kazanımı elde etmeye çalışıyor.” ifadelerine yer verildi.

Bu anlaşmanın Bahreyn’in onurlu halkı ile alakası olmadığını anlatan Rızai’nin attığı tweette, “Bu, aslında Manama rejiminin Siyonistlerle yaptığı anlaşmadır. Münasebetlerini kamuya açıklayan rejimler zaten daha önce de Siyonist Rejim’le bağlantıları vardı, ancak ikiyüzlü bir şekilde bunu reddedip gizliyorlardı. Ancak tarih, İslam’a ve İslam Ümmeti’ne ihanet edenlerin oturduğu tahtlarının korunmayacağını göstermiştir. Bu, Allah’ın kanunudur.” ifadeleri yer aldı.

Al Halife rejimi, ABD’nin gözetiminde İsrail ile diplomatik ilişkiler kurulması için anlaşmaya varıldığını duyurmuştu.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 19 Ekim 2020 (34) içerik yüklenmiştir.