Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Muna el-Kurd: Zulüm, baskı ve siyasi tutuklamalara sessiz kalmayın

Siyonist İsrail makamlarının, işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi sakinlerine yönelik tehcir politikasını dünyaya duyurmakta önemli rol oynayan 23 yaşındaki Filistinli aktivist Muna el-Kurd, adaletsizlik, zulüm, özgürlüklerin bastırılması ve siyasi tutuklamalar karşısında sessiz kalınmaması gerektiğini vurgularken, tüm saldırıların belgelenmesi ve dünyaya servis edilmesi gerektiğini belirtti.

İsrail’in iğrenç uygulamalarına tanıklık eden Şeyh Cerrah Mahallesi’nde işgal politikalarına karşı mücadele eden el-Kurd, Filistin’in köklü okullarından Birzeit Üniversitesi’ndeki mezuniyet töreni konuşmasında, “Adaletsizliğe, baskıya, özgürlüklerin bastırılmasına ve siyasi tutuklamalara sessiz kalmayın. Maruz kaldığınız hak ihlallerini ve saldırıları her zaman için kayıt altına alın ve her yerde yayın.” çağrısında bulundu.

Konuşmasında Filistinli aktivist, “Bugün için Filistinlilerin, seslerini engellemelere ve baskılara aldırmadan çok rahatça duyurabildiği yeni çağda yaşıyoruz. Bu ülkede hakikati, doğruyu ve adaleti söyleyen her sesi desteklemek boynumuzun borcudur.” ifadelerini kullandı.

Uzun bir zamandan sonra ilk defa ulusal uzlaşının sağlandığını ve denizden nehre tüm Filistinlilerin tek yürek olduğunu aktaran el-Kurd, “Bugün ne olup bittiğine çok uzaklardan bakmamız gerekiyor. Çünkü sözlerimizin ne denli önemli olduğunu ve yüksek sesimizin dünyayı nasıl harekete geçirdiğini gördük.” dedi.

İsrail saldırılarında şehit düşen ve şu anda işgal zindanlarında özgürlük hayalleri kuran Filistinli esirlere selam gönderen el-Kurd, her geçen gün Filistin topraklarını özgürleştirmeye daha çok yaklaştıklarını ve büyük zafer için mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

Sosyal medya platformlarında milyonlarca takipçisi bulunan Filistinli aktivist Muna el-Kurd, buralarda yaptığı paylaşımlarla, Şeyh Cerrah Mahallesi başta olmak üzere işgal altındaki Filistin kentlerinde yaşanan hukuksuzlukları ve işgal güçlerinin saldırılarını tüm dünyaya duyurmaya gayret ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (11) içerik yüklenmiştir.