İran

Murtezevi: Ulaştırma, ülkeyi zalimce yaptırımların çıkmazından kurtarabilir

İran cumhurbaşkanının yürütme işleri yardımcısı Solet Murtezevi, “Ulaştırmanın geliştirilmesi, tek ürünün ihracatını sona erdirebilir ve ülkeyi baskıcı yaptırımların çıkmazından kurtarabilir.” dedi.

Muhabirimizin verdiği habere göre, 5. Ulaştırma, Lojistik ve İlgili Sanayiler Fuarı’nın kapanış töreninde konuşan Murtezevi, ”Bazı komşu ülkelerle bağlantı kurarak büyük adımlar attık ve bu konuda ulaşım, ülkeyi tek bir ürün olmaktan kurtarmak için etkili bir faktör olabilir.” dedi.

Murtezevi, ”Hem sanayi alanında hem de madencilik alanında ulaşım kolay ve hızlı olursa, ihracatımızı artırabilir ve artık sadece petrol ihracatına bağlı kalmayabiliriz.” dedi.

Solet Murtezevi, ayrıca, “İran, demiryolu, kara ve deniz taşımacılığı endüstrisindeki uygun coğrafi ve jeopolitik konumu nedeniyle lider ve bu durum İran’a ciddi manada döviz kaynağı sağlayabilir.” dedi.

İran cumhurbaşkanı yardımcısı, ”yerli ve yabancı yatırımcıları ülkeye davet ederek, onların teknik yardım ve bilgilerini kullanabilmeliyiz.’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Ağustos 2022 (23) içerik yüklenmiştir.