HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

Musa Dudin esir takası konusunda anlaşmaya yaklaşıldığı iddiasını yalanladı

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın esirler dosyası sorumlusu ve hareketin Siyasi Birim üyesi Musa Dudin esirler takası konusunda işgal yönetimiyle anlaşmaya çok yaklaşıldığına dair haberleri yalanladı.

Dudin bugün (12 Nisan Pazar) akşam saatlerinde yaptığı basın açıklamasında işgal yönetiminin bu konuyu ele alma konusunda yeterince ciddiyet göstermediğini, ancak kendisinin esir takası konusunda bir anlaşmaya varılması amacıyla yeni adımlar atılması için yapılacak aracılıkları gönülden kabul edeceğini söyledi.

Hamas’ın esirler dosyası sorumlusu Dudin hareketin Gazze’deki lideri Yahya Es-Sinvar’ın işgal zindanlarındaki esirlerin serbest bırakılmasıyla ilgili yaptığı son teklifin ciddi ve gerçekçi bir teklif olduğunu vurguladı.

Verilen bilgilere göre Hamas’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları, Nisan 2016’nın başında elinde dört siyonist askerin esir olduğunu bunların arasında, 2014’te Gazze’ye yönelik saldırı esnasında esir alınan Golden ve Oron’un da yer aldığını duyurmuştu. Ancak İsrail işgal rejiminin bu esirler hakkında bilgi almasının bir karşılık vermeden mümkün olmayacağını belirtmişti.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 19 Eylül 2020 (25) içerik yüklenmiştir.