İran

Musevi: ABD’nin Şehit Süleymani’nin ülkülerinden korkusu şimdi daha da arttı

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Seyyid Abbas Musevi, Amerika’nın uluslararası hukuku temel kuralları ve insani ve ahlaki tüm ilkeleri ayaklar altına alarak General Süleymani’nin terörünü gerçekleştirdiğini söyledi.

Musevi, Amerikalı bazı yetkililerin General Süleymani’nin terörü ile ilgili sözlerine karşın, profesyonel canilerin, cinayetlerini haklı çıkarmaya çalışmalarının yeni bir şey olmadığını söyledi.

Şehit Süleymani’nin bölge ve dünyada terörizm ve IŞİD’in yayılması önündeki en etkili güç olduğunu ifade eden Musevi, ‘’Amerikan rejiminin Şehit Süleymani’nin ilkelerinden korkusu ölümü sonrası daha da artmıştır. ‘’ dedi.

Musevi, ‘’Bu milli kahraman ve bölgenin barış ve istikrarının savunucusunun terörü IŞİD ve terörizmin Amerika’nın bölgeyi yağma için oyununun bir parçası olduğunu gösterdi ve o ülkenin terörizmle mücadele yönündeki iddiasının yalan olduğunu ispatladı. ‘’ dedi.

Musevi, BM ve İnsan Hakları Konseyinden, insan hakları ve BM Bildirgesine aykırı olan bu kabil tehlikeli uygulamaların incelenmesi ve mahkum edilmesini beklediklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 03 Ağustos 2020 (17) içerik yüklenmiştir.