İran

Musevi: Dünya Corona virüsü ile mücadelede Çin’le işbirliği yapmalı

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Seyyid Abbas Musevi, dün gece yaptığı açıklamada, uluslararası toplumdan Corona virüsü ile mücadelede Çin hükümeti ile işbirliği yapılmasını istedi.

Seyyid Abbas Musevi, twitter hesabından yaptığı açıklamada, Corona virüsünü dünya için büyük bir facia nitelerken, bütün dünyadan bunun kökünün kazınması için Çin hükümeti ve halkıyla işbirliği yapılması gerektiğini belirterek, ‘Çin hükümetinin güçlü bir organizasyon ve sorumluluk bilinciyle bu zor günleri geride bırakacağından eminim’ dedi.

Çin’in Wuhan kentinde görülen Corona virüsünden karantinaya alınmasından dolayı şehir tamamen bir hayalet kente dönüşürken şimdiye kadar bu virüs Çin’in 30 eyaletine yayılmış durumdadır.

Bu arada Corona virüsü için Dünya Sağlık Örgütü uluslararası acil durum ilan etti.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan virüs salgını nedeniyle ölü sayısı 213’e yükseldi, vaka sayısı ise 9 bini aştı. Corona virüsü son olarak İtalya’ya sıçradı. Dünya Sağlık Örgütü, Çin’de ortaya çıkan yeni tip Corona virüs (2019-nCoV) salgınıyla ilgili, “uluslararası kamu sağlığı acil durumu” ilan etti. DSÖ’den yapılan açıklamada, “Virüsten dolayı uluslararası ticaret ve ulaşım kısıtlanmamalı” denildi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Temmuz 2024 (20) içerik yüklenmiştir.