Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Müslüman Alimler: İşgalciyle işbirliği yapan Arap ülkeleri haram işliyor

Uluslararası Müslüman Alimler Birliği Dün (27 Kasım Cumartesi) yaptığı açıklamada bazı Arap ülkelerinin İsrail işgal rejimiyle işbirliği anlaşmaları imzalamak için çılgınca koşmalarının çirkin bir tavır ve şer’i olarak da haram olduğunu dile getirdi. 

Birliğin genel sekreteri Prof. Dr. Ali Karadaği’nin imzasını taşıyan açıklamada; “Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Fas gibi ülkelerin işgalci siyonist rejimle işbirliği anlaşmaları ve pratiğe dönük adımlar atmada çılgınca koşmaları, çirkin bir iştir ve şer’i açıdan da haramdır. Hz. Ömer’in ve Salahuddini Eyyubi’nin ahitlerine ve Filistin halkının haklarına ihanettir.” denildi. 

Uluslararası Müslüman Alimler Birliği açıklamasında Mescidi Aksa, Kudüs ve Filistin davasına desteğinin süreceğini, İsrail işgaline ve hangi ülke ya da cemaat adına olursa olsun işgal rejimiyle ilişkilerin normalleştirilmesine karşı durmaya devam edeceğini dile getirdi. 

Birliğin bundan önce de işgal rejimiyle ilişkilerin normalleştirilmesine karşı ve Kudüs, Mescidi Aksa ve Filistin davasına desteğini dile getiren birçok açıklama yaptığı, bu davanın öncelikler listesinin başında yer aldığını ortaya koymak için konferanslar ve paneller düzenlediği, işgal rejimiyle ilişkilerin normalleştirilmesinin haram ve baş sırada yer alan davaya en büyük ihanet olduğunu her fırsatta vurguladığı açıklamada dile getirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.