Filistinİranİşgalci İsrail Rejimi

Mustazaflar Kurumu başkanı: 12 günlük Filistin savaşı, İslam Devrimi’nin ikinci adımının hadiselerinden biriydi

İran Mustazaflar Kurumu başkanı general Gulamrıza Süleymani, “Filistin halkının 12 günlük savaşı ve Siyonistlere karşı kazandığı zafer, İslam Devrimi’nin ikinci adımının dünyadaki hadiselerinden biriydi. Zira direniş bu zaferinde ve direniş sürecinde İslam devriminden ilham almıştır.” dedi.

General Süleymani, konuyla ilgili açıklamada, “Kudüs operasyonu ve Hürremşehr’in kurtuluşunun yıl dönümünde, dünyadaki Müslüman halkı ve İran temsilciliğinde Filistin halkının zaferi ile sonuçlanan Seyf-ul Kudüs savaşı, belki de inkılabın ikinci adımı olaylarından biri olarak tanıtılabilir.” dedi.

General Süleymani, bu olayın İran milletinin Hürremşehr’i özgürleştirmedeki ana stratejisinin uzantısı olduğunu belirterek, “İmam Humeyni’nin emriyle Hürremşehr’in kurtuluşu, insani değerlerin fethiydi ve İmam, bugün sonuç veren Kudüs’ün fethine kadar bu yola devam edeceğimizi vurguladı. ” dedi.

General Süleymani, ”Seyf’ül Kudüs savaşında Filistin, terör rejimi İsrail’e ilk kez süre verdi ve siyonist rejim bunu tanımadı, ama ilk 20 dakikada 200 füze atıldı, toplamda 4.300 roket ve füze Siyonist rejimin havaalanlarının kapatılmasına, Siyonistlerin sığınaklara kaçmalarına ve terör rejimi İsrail ordusunun geri çekilmesine yol açtı.” dedi.

Bilindiği gibi 12 günlük son savaşta Filistin direniş gruplarının gösterdiği kahramanlık terör rejimi ve onun hamilerini bozguna uğratırken, terör rejimi Filistin direniş füzeleri ve roketlerinden dolayı ateşkesi talebinde bulunmak zorunda kaldı.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2021 (20) içerik yüklenmiştir.