Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Nablus eşrafından iki şehit babası Nureddin Derveze vefat etti

İzzettin el-Kassam Tugayları şehitlerinden Selâhüddin ve İmadüddin Derveze kardeşlerin babası davetçi Hacı Nureddin Derveze dün (3 Aralık Perşembe) vefat etti.

Derveze’nin ailesi, koronavirüs salgını nedeniyle insanların sağlık güvenliği için taziyelerin sadece mezarlık önünde veya telefonla alınacağını duyurdu.

Hacı Nureddin Derveze, 19 yıl önce Nablus’ta arabasına Siyonist eşkıyaların tanklarından atılan roketle şehit düşen Hamas’ın Batı Şeria bölgesindeki ileri gelenlerinden olan Salahuddin Derveze’nin babasıdır. Davetçi baba ayrıca oğlunun cenaze namazını kıldırmıştı.

Merhum Hacı Nureddin, aynı zamanda Salahuddin’in şehadetinden sonra 30 Haziran 2002 tarihinde el-Kassam Tugayları’ndan mühendis Mühenned et-Tahir ile birlikte işgal güçleri tarafından şehit edilen İmaduddin’in de babasıdır.

Merhum Nuruddin Derveze, Nablus’un tanınmış İslami simalarından biri olup ümmetin kaygılarını ve ıstırabını dert edinen, güler yüzlü, güzel sözlü, yumuşak huylu, tüccar, hafız, tecvit hocası ve cami müdavimlerinden biriydi.

Derveze ailesi, ticaretin yanı sıra sanayi ile de uğraşıyor. Fabrikaları olan bu aile aynı zamanda hayır ve infak konusunda da tanınmış, infak ve yardımlarıyla birçok kimsenin yarasını sarmış, birçok cami ve mescit inşa etmiş bir ailedir.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.