İşgalci İsrail RejimiFilistin

Nablus’ta dört yerleşimci taşlı saldırıda yaralandı

Dün (13 Aralık Pazartesi) akşam saatlerinde, Batı Şeria’nın kuzey kesiminde yer alan Nablus vilayetinin güneyindeki araziler üzerine kurulu olan Eli yahudi yerleşim merkezi yakınında bazı yahudi yerleşimcilerin taşlı saldırıda yaralandığı haber verildi.

Siyonistlere ait haber kaynaklarında Nablus’un güneyindeki El-Lubben Eş-Şarkiyye kasabasının arazileri üzerinde kurulu olan Eli yahudi yerleşim merkezi yakınında gerçekleştirilen taşlı saldırıda dört yerleşimcinin yaralandığı haber verildi.

El-Lubben Eş-Şarkiyye arazileri üzerinde, Filistinliler için hayatı iyice kabusa dönüştüren iki adet yahudi yerleşim merkezi bulunuyor. Bunların biri kasabanın güneyindeki Maaliye Livuna diğeri ise güneydoğu tarafında yer alan Eli yahudi yerleşim merkezi. Bu yerleşim merkezlerinde ikamet eden yerleşimciler sık sık Filistinlilere saldırıyor, evlerine ve arazilerine zarar veriyor, ürünlerini çalıyorlar.

Yerleşimciler Filistinlilere yönelik saldırılarını sürekli siyonist işgal güçlerinin himayesi altında gerçekleştiriyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (10) içerik yüklenmiştir.