Filistin

Nablus’taki çatışmalarda bir direnişçi şehit oldu, üçü yaralandı

Batı Şeria’nın kuzeyindeki Nablus vilayetinde bu sabah (25 Eylül Pazar) erken saatlerde işgal güçleriyle Filistinliler arasında yaşanan çatışmalarda bir direnişçi şehit olurken üç direnişçi de yaralandı.
“Aslan Yuvası” Grupları, yayınladığı bildiride, kahraman direnişçi Said El-Kevni’nin bu sabah erken saatlerde Nablus’un Et-Teavun bölgesinde işgal güçleriyle girdiği silahlı çatışmada hayatını kaybettiğini açıkladı.
Yerel kaynaklar, işgal ordusunun Filistinli gençlerin bindiği bir motosikleti ve bir otomobili hedef aldığını, motosikletin yandığını ve sürücüsü Said El-Kevni’nin şehit olduğunu, işgal güçlerinin Filistinli gencin cesedini kaçırdığını söyledi.
Kaynaklar, otomobilin işgal güçlerinin açtığı ateşin ardından bölgeden uzaklaşmayı başardığını, otomobilde bulunan üç kişinin yaralandığını ve hastaneye kaldırıldıklarını bildirdi.
İşgal güçleri Nablus’un Et-Teavun Mahallesi’nden Eşref Kusa ve El-Mesakin Eş-Şa’biyye Mahallesi’nden Takiyyuddin Buşkar’ı gözaltına aldı.
Nablus’un batısındaki topraklar üzerinde kurulu Havat Gilad Yahudi Yerleşkesi yakınlarında da Filistinli bir genç dün öğle saatlerinde otomobille çarpma eylemi girişiminde bulunduğu gerekçesiyle işgal güçleri tarafından şehit edilmişti.
İşgal ordusuna göre, işgal askerlerinden biri hızla gelen otomobildeki Filistinli gence işgal güçlerine ait araca çarpmadan önce ateş açtı.
Kudüslü kaynaklar, işgal güçleri tarafından şehit edilen Filistinli gencin Kudüs’ün batısındaki Beyt İcza köyü sakinlerinden 36 yaşındaki Muhammed Ali Avad Ebu Kafiye olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (2) içerik yüklenmiştir.