Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Nablus’un Güneyinde Yaşanan Çatışmalarda Filistinli Bir Genç Yaralandı

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Nablus vilayetine bağlı Tel köyünde dün (1 Aralık Pazar) akşam saatlerinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında yaşanan çatışmalarda Filistinli bir gencin yaralandığı bildirildi.

Filistin Kızılay Derneği, 16 yaşındaki bir gencin Nablus’un güneybatısındaki Tel köyünde işgal güçleriyle Filistinliler arasında yaşanan çatışmalar sırasında yaralandığını ve yarasının orta derecede olduğunu açıkladı.

Bu arada, dün akşam saatlerinde ayrıca Batı Yaka’nın kuzeyindeki Kalkiliya kentinde işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmaların yaşandığı ve birçok kişinin işgal askerlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği belirtildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Kalkiliya kentinin güney girişinde işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışma çıktı.

Filistinli gençlerin bölgedeki ana caddeye baskın düzenleyen işgal güçlerini taşladıkları ifade edildi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin Filistinli gençlere ateş açtığını, cadde üzerindeki bazı dükkânlara baskın düzenlediğini, çok sayıda göz yaşartıcı bomba attığını, bombalardan çıkan yoğun gazın evlerin ve dükkânların içlerine kadar ulaştığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2020 (34) içerik yüklenmiştir.