Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Nablus’un kuzeyine işgalcilerden baskın, 67 yaralı

Dün (19 Aralık Pazar) gece, Nablus’un kuzeybatısındaki Burka köyüne işgal güçleri tarafından düzenlenen baskında Filistinlilerden 67 kişinin lastik kaplamalı mermilerle ve atılan gaz bombalarından etkilenerek yaralandığı haber verildi.

Kızılay’ın Nablus Acil Yardım ve Olağanüstü Durumlar Merkezi Müdürü Ahmed Cibril, adı geçen köyde çıkan çatışmalar sırasında acil yardım ekiplerinin lastik kaplamalı mermiyle yaralanmış 15, gaz bombasından etkilenmiş de 52 kişiye müdahalede bulunduğunu ifade etti.

Pazar günü akşam saatlerinde de yine aynı köyün yakınında yahudi yerleşimcilerin arabalara saldırması sonucu dört Filistinli yaralanmıştı.

Dün akşam işgal güçleri ayrıca El-Bire şehrinin Sathu Merhaba Mahallesi’ne baskın düzenlediler. Görgü tanıkları bu baskın üzerine mahalle ahalisiyle işgal güçleri arasında çatışmalar çıktığını ve işgal güçlerinin lastik kaplamalı mermilerle, göz yaşartıcı gaz bombalarıyla ve ses bombalarıyla saldırı düzenlediklerini ancak herhangi bir yaralanma olayı olmadığını belirttiler.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2023 (7) içerik yüklenmiştir.