Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Nahale: Siyonist düşman şartlarımıza uymazsa savaş yine başlar

Filistin İslami Cihat Hareketi genel sekreteri düşmanın onların şartlarına uymadığı takdirde ateşkesi bozulmuş kabul ederek savaşın yeniden başlayacağını vurguladı.

Filistin İslami Cihat Hareketi genel sekreteri Ziyad Nahale Siyonist rejim ile dün akşam yerel saate göre 22:30’da varılan ateşkes anlaşmasına değinerek, Siyonist rejimin ateşkes peşinde olduğunu ve kendilerinin şartlarını kabul etmekle ateşkesin sağlandığını söyledi.

Nahale Filistinlilerin Siyonist rejime karşı örnek direnişine işaretle, “Filistin halkı ve özellikle Seraya el-Kudüs, büyük başarılar kazandılar ve İslami cihat hareketi ise her zamankinden daha güçlü olarak geriye kaldı” dedi.

Ziyad Nahale son savaşa işaretle, şöyle devam etti: 58 siyonist yerleşke aynı zamanda Seraya Kudüs tugaylarının menzilinde bulunuyordu ve tüm Siyonist yerleşkeleri hedef alabilecek füzelerimiz vardır.
İslami cihat hareketi genel sekreteri Siyonist düşmanın ateşkes peşinde olduğunu vurgulayarak, “Biz Şeyh Besam el-Sadi ve halil el-Avade’nin serbest bırakılmasını ateşkes için şart koştuk. Bu zaferi Filistin halkının yanında olan tüm halklara takdim ediyoruz” dedi.

Gazze halkı bu sabah ve direniş isteklerinin Siyonist rejime dayatılması ve ateşkesin sağlanması ardından sokaklara inerek bu zaferi kutladılar.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (24) içerik yüklenmiştir.