FilistinHaberlerOrtadoğu

Naim: Bayram Günü Mescid-i Aksa’ya Baskın Patlamaya Yol Açar

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Uluslararası İlişkiler Ofisi üyesi Basim Naim, Yahudi yerleşimcilerin Kurban Bayramı’nın ilk günü işgal güçleri himayesinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme planının Müslümanların kutsal değerlerine açıkça saldırı olduğunu söyledi.
Naim, Dün (9 Ağustos Cuma) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu adımın Kudüs’te ve tüm Filistin topraklarında patlamaya yol açabileceği uyarısında bulundu.
Uluslararası toplumu durum kontrolden çıkmadan işgalcilerin çılgınlığına engel olmaya davet eden Basim Naim, gerçeklerin emrivakiyle ve zorla değiştirilemeyeceğine dikkat çekti.
Naim, İkinci İntifada’nın Eylül 2000’de Ariel Şaron’un Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesinin ardından patlak verdiğini hatırlattı.
Bu yıl Kurban Bayramı’nın ilk günü Yahudilerin “Heykel’in Harabının Yıldönümü” adıyla andıkları güne denk geliyor.
Fanatik Yahudi cemaatleri ve sözde heykel örgütleri Kurban Bayramı’nın birinci günü sabahı Mescid-i Aksa’ya kalabalık bir şekilde baskın düzenleme çağrıları yapıyor.
Fanatik Yahudi cemaatlerinden oluşan Heykel Örgütleri Birliği, işgal hükümetinden Kurban Bayramı’nın ilk günü Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemelerine izin vermesini ve gerekirse Mescid-i Aksa’yı o gün Müslümanlara kapatmasını talep etti.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.