HaberlerDünyaOrtadoğu

NATO’dan Siyonistlerin İran’a karşı asılsız iddiaları yönünde hareket

Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO), Siyonistlerle ağız birliği yaparcasına, İran’ı, Umman Denizi’nde bir gemiyi hedef almakla suçladı.

Fars Haber Ajansı’na göre, Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO), Siyonistlerle birlikte Salı günü İran’a yönelik iddialarını yineledi ve Umman Denizi’ndeki Siyonist İsrail gemisine yapılan saldırının arkasında Tahran’ın olduğunu iddia etti.

Avrupa Birliği de Siyonistlerle işbirliği yapmak ve İran’ı Umman Denizi’nde hedeflenen bir gemiyi hedef almakla suçlamada, İngiltere, ABD, Romanya ve NATO’nun asılsız iddialarına destek verdi.  

Cuma sabahı, Deniz Ticareti Operasyonları adlı bir İngiliz askeri grubu kısa bir bildiride, Umman Denizi’nde bir geminin hedef alındığını duyurdu. 

İngiliz Savunma Bakanlığı daha sonra geminin Siyonist rejim İsrail’e  ait olduğunu açıkladı.

Bu  haberin yayınlanmasının ardından Siyonistler en başından beri hiçbir delil olmaksızın İran’ı sözkonusu gemiye saldırı düzenlemekle suçladı.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade de, pazar günü Siyonist rejimin İran’a yönelik suçlamalarına tepki göstererek, bunun Kudüs’ün  işgalcisi rejimin ilk kez böyle bir şey yapmadığını daha önce de İran’a yönelik asılsız  suçlamalarda bulunduğunu söyledi. 

Hatibzade, siyonist rejimin ayak bastığı her yere güvensizlik, şiddet ve terörü de beraberinde götürdüğünü belirterek, “Mevcut durumun sorumluları, Kudüs’teki işgalci rejimin ayağını  bölgeye açanlardır.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Haziran 2024 (4) içerik yüklenmiştir.