LübnanFilistinİşgalci İsrail Rejimi

Nebih Berri: Siyonist rejim Lübnan hava sahasını her gün ihlal ediyor

Lübnan parlamento başkanı, “Gerginlik varsa sorumlu Tel Aviv’dir ve Siyonist rejim tarafından hava sahamızın her gün ihlal edilmektedir.” dedi.

Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri dün BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile düzenlediği ortak basın toplantısında Lübnan ile Siyonist rejim İsrail arasında bir deniz sınırının belirlenmesi konusunu ele aldı.

Nebih Berri, ”Müzakerelerdeki gecikmenin Lübnan ekonomisini etkilemesi ve krizin çözümünü geciktirmesi nedeniyle Siyonist rejimle deniz sınırlarının çizilmesinin Birleşmiş Milletler gözetiminde olacağı kararlaştırıldı, ancak bundan sorumlu şirketler güvenlik bahaneleriyle çözüm sürecini erteliyorlar.” dedi.

Lübnan Parlamentosu Başkanı, Birleşmiş Milletler’in desteğini takdir ederken, bu ülkenin güneydeki sakinleri ile ordu ve UNIFEL (güneydeki BM barış güçleri) arasındaki güçlü bağları vurguladı.

BM barış gücünün (UNIFEL) Lübnan’da konuşlandırılmasına rağmen, Siyonist rejim uluslararası düzenlemelerden bağımsız olarak Lübnan hava sahasını düzenli olarak ihlal ediyor.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres Perşembe gününden bu yana Beyrut’a dört günlük bir ziyarette bulunuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.