İranİspanya

Nikzad: İspanya, İran’ın 4+1 ile nükleer müzakere sürecini ilerletmede rol oynamalı

İran İslami Şura Meclisi Başkan Yardımcısı, Avrupa Birliği üyesi İspanya’nın İran’ın 4+1 ile nükleer müzakere sürecini ilerletmede rol oynamasını umduğunu ifade etti.

Ali Nikzad, dün İspanya Parlamento Başkanı bayan Merichelle Butt ile parlamento ilişkilerinin genişletilmesi ve iki ülke arasındaki ilişkilerin derinleştirilmesi konularını görüşmek üzere bir araya geldi.

İspanya’nın Avrupa Birliği’ndeki önemine ve İran’ın Batı Asya bölgesindeki konumuna değinen iki taraf, çeşitli bölgesel ve küresel konularda ikili istişarelere duyulan ihtiyacı vurguladı.

İspanya Parlamentosu Başkanı da, İran’ın Afgan vatandaşlarının ülkelerinden ayrılmasında İspanya ile yapıcı işbirliğinde bulunmasını takdir etti. .

İran İslam Şura Meclisi Başkan Yardımcısı, 134. Uluslararası Parlamentolar Arası Asamble’ye (IPU) katılmak üzere bir heyet başkanlığında İspanya’nın başkenti Madrid’e gitti.

İran İslam Cumhuriyeti’nin bölgesel, bölgelerarası ve uluslararası konulardaki tutumunu ve demokrasiyi geliştirmede, barış hedeflerine ulaşmada, uluslararası etkileşimi artırmada ve sürdürülebilir kalkınmada parlamentoların rolü, Nikzad’ın Genel Kurul’da yapacağı konuların en önemli başlıklarını oluşturuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.