Avrupaİran

Nükleer Anlaşma Ortak Komisyon toplantısı sona erdi

Viyana’da Nükleer Anlaşma ortak komisyon oturumu dün gece sona ererek delegasyon başkanlarının birkaç günlük istişareler için başkentlere dönmesine ve görüşmelerin önümüzdeki günlerde yeniden başlamasına karar verildi.

Bu toplantıda nükleer anlaşma üyesi ülkelerin heyet başkanları görüşmelerin son durumunu değerlendirdi.

Tüm delegasyonlar, bugüne kadar kaydedilen ilerlemeden duydukları memnuniyeti ifade ederken, henüz çözülmemiş birçok konuya çözüm bulmak amacıyla önümüzdeki günlerde müzakere sürecini takip etme kararlılıklarını ve ciddiyetlerini yinelediler.

Ortak Komisyon toplantısında, uzman düzeyinde temas ve görüşmeler sürerken, heyet başkanlarının başkentlerle istişarelerde bulunmak üzere birkaç günlüğüne ayrılması ve görüşmelerin önümüzdeki günlerde yeniden başlamasına karar verildi.

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Müzakere Komitesi Başkanı Seyyid Abbas Erakçi, tüm delegasyonların kararlı ve ciddi olduğunu söyleyerek, “Farklılıklar, herkesin bunun çözülemez olmayacağına inandığı bir noktaya ulaştı. Ancak her durumda, ayrıntılarımız ve kesin konumlarımız gözetilmesi önemlidir.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (13) içerik yüklenmiştir.