İşgalci İsrail RejimiFilistin

Onlarca Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

Onlarca Yahudi yerleşimci bu sabah Yahudi din okulları öğrencileriyle birlikte kalabalık gruplar halinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Yahudi yerleşimcilerin ve öğrencilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda işgal güçleri himayesinde kışkırtıcı tavırlar sergileyerek dolaştıkları ve ayin yaptıkları ifade edildi.

Mescid-i Aksa’ya bugün düzenlenen baskının Işıklar Bayramı ya da Hanuka olarak adlandırılan Yahudi bayramının beşinci gününe denk geldiği belirtildi.

Mescid-i Aksa’nın yıkılarak yerine kutsal tapınaklarının inşa edilmesini isteyen fanatik Yahudilerin oluşturduğu heykel cemaatleri, Pazartesi gününe kadar hahamlar eşliğinde Mescid-i Aksa’ya baskın gerçekleştirme, konferanslar ve kutlamalar düzenleme, Mescid-i Aksa’ya şamdan sokma çağrısında bulunmuştu.

Bu arada, işgal güçlerinin Yahudi yerleşimcileri korumak ve Mescid-i Aksa’ya baskınlarını kolaylaştırmak amacıyla Kudüs’ün Eski Belde semtinde ve Mescid-i Aksa çevresinde yoğun önlemler aldığı bildirildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında ikiye bölmeyi hedefleyen işgal yönetimi, söz konusu planını hayata geçirecek zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde gruplar halinde El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, Mescid-i Aksa’nın avlusunda bir süre dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.