İşgalci İsrail RejimiFilistin

Ortak Operasyon Odası: Gazze direnişi, İsrail’e yeni gerçekleri dayattı

Filistin direniş gruplarının oluşturduğu Ortak Operasyon Odası, siyonist İsrail yönetiminin, saldırıları karşısında direniş güçlerinin ortaya koyacağı tepkinin seviyesini, boyutunu, sürekliliğini ve şiddetinin bu denli olacağını tahmin edemediğini ve bu yüzden de şaşkına döndüğünü vurgularken, “Kudüs Kılıcı Operasyonu, işgal rejimine yeni gerçekler dayattı.” ifadelerini kullandı.

Ortak Operasyon Odası Sözcüsü Ebu Ahmed, bölgedeki son gelişmeleri ele aldığı basın açıklamasında, “Tehdit ettik tehditleri yerine getirdik; uyardık sonrasında uyarıların gereğini yaptık; karar verdiğimiz gibi savaşmaya başladık; bu savaşta işgal rejimine yeni gerçekler dayattık ve Allah’ın izniyle devamı da gelecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Bundan sonra Filistin halkının zulme uğramasına izin vermeyeceklerini bildiren Ebu Ahmed, Filistinlilere yahut İslami mukaddesatlara yönelik her saldırıya gerekli karşılığı vereceklerini vurguladı.

Açıklamasında Ebu Ahmed, işgalci İsrail’in, sivil vatandaşları hunharca katletme, yerleşim yerlerini bombalama, gökdelenleri yerle bir etme ve şehrin altyapısını işlevsiz hale getirmekle Filistinlilerin manevi ruhunu öldürmeyi hedeflediğini ama başarısızlığın zilletini tattığını söyledi.

Ebu Ahmed, İsrailli yetkililerin, işgal altındaki Kudüs, Batı Şeria ve 48 Toprakları’nın Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılar karşısında seyirci kalacağını düşündüğünü belirterek, beklediğinin aksine tüm Filistin şehirlerinin kıyama kalkmasıyla birlikte hayal kırıklığına uğradığını belirtti.

İşgalci İsrail’in 10 Mayıs’tan bu yana Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılar, 11 günün ardından taraflar arasında alınan ateşkes kararı ile dün gece son buldu. Ayrıca Hamas’ın Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, İsrail ile Gazze Şeridi’nde ateşkesin yerel saatle dün gece 02.00’de başladığını teyit etti.

Hamas’ın önde gelen liderleri, farklı platformlarda yaptıkları açıklamalarda, işgalci İsrail’in son askeri tırmanışı karşısında direniş güçlerinin zafer kazandığını vurguladı. Liderler, siyonist İsrail’in, Mescidi Aksa, Kudüs, Gazze Şeridi ve sivillere yönelik işlediği hiçbir suçunun cezasız kalmayacağı mesajı vererek, işgal rejimine uyarıda bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2021 (41) içerik yüklenmiştir.