AsyaFilistinİşgalci İsrail Rejimi

Pakistan İsrail Eski savaş bakanının iddialarına tepki gösterdi

Pakistan, İsrail Eski Savaş Bakanı’nın, İslamabad’daki bir hastanenin fotoğrafını yayınlayarak binanın, Gazze’de Filistin İslami Direniş Hamas’a ait bir bina olarak göstermesine tepki gösterdi.

Pakistan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Zahid Hafız Çuderi, eski İsrail Savaş Bakanı Naftali Bennett’in yanlış iddiasına tepki gösterirken, bunu kamuoyunu aldatmak için endişe verici bir hareket olarak nitelendirdi.

Naftali Bennett’in kışkırtıcı hareketi, kendisini yalancı olarak nitelendiren Twitter kullanıcılarının da sert tepkilerine yol açtı.

Bennett, Twitter hesabından sözkonusu hastanenin, Hamas’ın karargahına ve grubun Gazze’deki en büyük tıp merkezine ait olduğunu iddia etmişti.

Bu arada, Pakistan’ın başkentindeki Şifa Hastane’nin sözcüsü, ırkçı rejimin sözkonusu eski yetkilisinin bu girişimine tepki gösterdi ve kendi hastanelerinin resminin Twitter hesabından kaldırılması çağrısında bulundu.

Yanlış fotoğrafı kullandığı ortaya çıkmasına rağmen Bennett’in Youtube hesabında 100 binden fazla kişi tarafından izlenen paylaşımını silmemesi dikkati çekti

İşgalci Siyonist milisler, Gazze Şeridi’ne karşı karadan, denizden ve havadan 12 günlük vahşi saldırılarında Filistin yerleşim alanlarını hedef aldı, yaklaşık 300 Filistinliyi şehit ettiler ve binlercesini de yaraladılar. /

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2021 (41) içerik yüklenmiştir.