pakistanFilistin

Pakistanlılar terörist İsrail işgaline karşı Filistinlileri desteklemek için Karaçi’de yürüdüler

Pakistan’ın Sindh eyaletinin başkenti Karaçi’de Pakistanlı siyasi ve dini şahsiyetler, sivil toplum aktivistleri ve öğrencilerin katılımıyla Filistin halkı ve Filistin Direniş Cephesi ile dayanışma amaçlı bisiklet yürüyüşü düzenlendi.

Eyalet parlamenterleri ve Pakistan siyasi partilerinin liderleri mitinge katılarak Filistin halkını ve direnişi desteklediler ve İslam dünyasının Siyonist rejime karşı birleşmesi çağrısında bulundular.

Pakistanlı şahsiyetler, Batılı güçleri terör rejimi İsrail rejimiyle işbirliği yaparak Filistin halkının haklarını ihlal etmelerini de kınadı.

Filistin’i Destekleme Vakfı genel sekreteri Sabir Ebu Meryem, ”Pakistan halkı, Müslüman halklarla birlikte Filistinlileri destekliyor ve ırkçı İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi gibi komploları asla kabul etmeyecek” dedi.

Sabir Ebu Meryem, “İslam dünyası Filistin halkının sorunlarının giderilmesinde rol oynamalı ve aynı zamanda uluslararası toplum Filistin halkının haklarını savunmak için sorumlu davranmalıdır.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.