FilistinFransaİşgalci İsrail Rejimi

Paris de halk, Ebu Akleh cinayeti öfkesinin sıcaklığıyla Nakba Günü’nü andı..

Tüm dünya, İsrail’in yıldız El Cezire gazetecisi Shireen Abu Akleh’e suikast düzenlemesi karşısında şok oldu.

Ebu Akleh, Filistin’de “işgal altındaki Kudüs’ten (Kudüs)” gelen kahramanca direniş hareketini bildiren bir isimdi. Batı Şeria’da bir başka İsrail askeri baskınını takip ederken 51 yaşında öldürüldü.

Acımasız katliam, belki de bir nesilde Kudüs’te (Kudüs) Filistin milliyetçiliğinin en büyük gösterisini kışkırttı. Tel Aviv, cenazesinde yas tutanlara saldırarak yanıt verdi ve tabutunu taşıyanların tabutunu düşürmesine neden oldu.

Cenaze, Filistin’de “felaket” anlamına gelen Nakba’nın 74. yıldönümünden iki gün önce geldi.

1948’de İsrail güçleri, yaklaşık 800.000 Filistinliyi yasadışı bir şekilde evlerinden ve kamplara sürdü ve ölümcül ve korkunç bir insani felakete neden oldu. Tek suçları İsraillilerin kendileri için istedikleri topraklarda yaşamaktı.

Bugün 1,5 milyondan fazla Filistinli mülteci kamplarında yaşarken, Gazze ve Batı Şeria pek çok açıdan Nazi dönemi toplama kamplarına benziyor.

Ukraynalı mülteciler Avrupa Birliği tarafından eşi görülmemiş bir şekilde karşılanırken, Brüksel, Paris ve Batı müttefikleri İsrail’e Filistinlilerin en temel insan haklarına saygı göstermesi için herhangi bir baskı yapmayı reddediyor. Bunun yerine, Filistinli gazeteciler, siviller ve çocuklar için daha fazla mermi satın almak için İsrail’e hiçbir koşula bağlı olmaksızın milyarlarca dolar veriyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.