Paris, Londra ve Hamburg’da savaşa karşı gösteri yapıldı

Paris, Londra ve Hamburg da dahil olmak üzere Avrupa’da Ukrayna savaşıyla ilgili protestolar devam ederken, protestocular savaşın sona ermesi çağrısında bulunuyor.

Ukaryna savaşı ile birlikte dünyadan savaşa tepkiler de sürüyor ayrıca Rusya’ya karşı diplomatik baskılar, tehditler ve uluslararası yaptırımlar da yoğunlaşarak devam ediyor.
IRNA’nın bildirdiğine göre Fransa’nın başkentinde halk Ukrayna bayrakları taşıyarak Rusya’dan askeri güçlerini bu ülkeden çekmesini istediler. Göstericiler arasında Ukrayna’nın Fransa büyükelçisi Vadim Omleçenko da vardı.
Diğer yandan dün de Londra’nın merkezinde toplanan yüzlerce insan Rusya’nın Ukrayna askeri operasyonuna itirazda bulundular.
Göstericiler “Avrupa’yı koruyun: Ukrayna’yı kurtarın” yazılı pankartlar taşıyarak “Putin’i durdurun, savaşı önleyin” sloganları attılar.
Diğer yandan Almanya’da Hamburg polisi de kentte yaklaşık 30 bin kişinin yaptığı protesto yürüyüşünde “Ukrayna’da barış, Avrupa’da güvenlik” sloganı ile Ukrayna’da savaşın bitmesini istediklerini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.