İran

Pastokovok hastaneye yatışların %96,5’ini ve ciddi korona hastalığını önlüyor

İran Pasteur Enstitüsü başkanı Alirıza Bigleri, “Pastokovok’un üçüncü aşamasının klinik denemesinin nihai raporu, bu aşıyı yaptıran kişilerin %96.5’inin hastaneye yatmayı ve ciddi hastalığı önlemek için iyi bir bağışıklığa sahip olduğunu gösteriyor,bu çok iyi bir sonuç” dedi.

Alirıza Bigleri dün IRNA’ya verdiği röportajda şunları söyledi: “%96.5, dünyadaki en saygın korona aşısı üreticileriyle karşılaştırılabilir ve başka bir deyişle Pastokovok’un dünyadaki en iyi aşılardan biri olduğunu gösteriyor.” dedi.

Bigleri ayrıca şöyle dedi: “Ayrıca, Pastokovok klinik çalışmasının üçüncü aşamasının nihai sonuçları, bu aşının insanların %100’ünde Corona virüsünü nötralize eden antikorlar üretebileceğini gösteriyor ki, bu İran için büyük bir onurdur” dedi.

İran Pasteur Enstitüsü başkanı şöyle devam etti: “Bu çalışmalarda aşının üç doz enjekte edilmesinin daha etkili olduğu tespit edildi ve buna dayanarak yetişkinlerde üç doz (2 doz Pastococcus ve bir doz Pastococcus Plus) kullanılması tavsiye ediliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.