Avrupaİşgalci İsrail Rejimi

Polonya işgal rejimi büyükelçisini çağırdı

Polonya’nın Tel-Aviv Büyükleçisi’nin bir kişi tarafından darbedilmesinin ardından işgal rejiminin Varşova Büyükelçisi’nin bu ülkenin dışişleri bakanlığına çağrıldığı bildirildi.

 Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, ülkesinin Tel Aviv Büyükelçisi Marek Magierowski’ye yönelik saldırıya tepki göstererek, “Polonya olarak bu yabancı düşmanlığı saldırganlığını şiddetle kınıyoruz. Diplomatlara veya diğer vatandaşlara yönelik şiddete asla müsamaha gösterilemez.” dedi.

Polonya Başbakanı Morawiecki, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Magierowski’nin Tel Aviv’de bir kişinin saldırısına uğramasından duyduğu kaygıyı belirtti. 

Morawiecki, “Polonya olarak bu yabancı düşmanlığı saldırganlığını şiddetle kınıyoruz. Diplomatlara veya diğer vatandaşlara yönelik şiddete asla müsamaha gösterilemez.” ifadesini kullandı. 

Öte yandan, Polonya Dışişleri Bakanlığı da İsrail’in Varşova Büyükelçisi Anna Azari’nin, Büyükelçi Magierowski’nin neden hakarete ve saldırıya maruz kaldığının açıklanması için Bakanlığa çağrıldığını duyurdu. 

Başa dön tuşu
Kapalı