Haberlerİranİşgalci İsrail RejimiOrtadoğu

Rabii: Dünya milletleri, Siyonistler’in küstah aparthied’i karşısında birleşmeli

İran Hükümet Sözcüsü Ali Rabii bugün düzenlediği basın toplantısında, milletler ve uluslararası örgütlerden Siyonist rejimin küstahça yürüttüğü aparthied’i karşısında birleşmesini istedi.

Video konferans aracılığıyla düzenlenen basın toplantısında Rabii, İşgal rejiminin mazlum Filistin milletine karşı organize cinayetinin küstahlık aşamasına ulaştığını ve Siyonist rejimin kendi suçlarını gizlemekten kaçınmadığını belirterek, bu cinayetleri güçlü şekilde kınadığını belirtip, milletler ve uluslararası örgütlerden Siyonist rejimin küstahça yürüttüğü aparthied’i karşısında birleşmesini istedi.

Hükümet Sözcüsü bugün Siyonist rejimin bölge barış ve istikrarı için en büyük tehdit sayıldığını ve bu rejimin ihlalleri ve asilikleri sayılamaz kadar arttığını vurguladı.

Sözcü, bu rejim ve destekçilerin yıllardır bölgede barış ve istikrarın sağlanmasına karşı çıktığını, nitekim barış ve istikrar tesisi yönündeki kazanım ve simgelerden biri sayılan nükleer anlaşma karşısında durduğunu hatırlattı.

Bugün nükleer anlaşmanın yeniden canlanması ve tüm tarafların kendi yükümlülüklerine geri dönmesi noktasında kayda değer ilerlemeleri gören Siyonist rejimin ümitsizlik içinde savunmasız Filistin’e doğru şirretlik kılıcını çektiğini ifade eden İran Hükümet Sözcüsü, bu rejimin İran ile 5+1 tarafları arasında müzakereye engel olmak için her türlü girişimde bulunduğunu, ancak bu temelsiz ve başarısız lafazanlık ve eylemlere hiç değer vermediklerini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.