İşgalci İsrail RejimiFilistin

Rafet Murre: Filistin halkı, terörist İsrail saldırılarına karşı tek yürek oldu

Hamas Enformasyon Dairesi Başkanı Rafet Murre, 48 Toprakları’ndaki Filistinli grupların ve İslami heyetlerin yanı sıra siyasi güçlerin İsrail saldırılarını protesto etmek amacıyla Filistin halkını kepenk kapatmaya çağırmasının, terörist İsrail’in hukuksuz politikalarına karşı mücadelenin yeni boyutlar kazandığını ve artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını vurguladı.

İşgal altındaki 48 Toprakları başta olmak üzere Filistin kentlerinde başlatılan kepenk kapatma eylemi hakkında açıklamalarda bulunan Murre, bu girişimin, Kudüs ve Mescidi Aksa müdafaasının yanı sıra kimlik ve var olma mücadelesinde bütün Filistinlilerin tek yürek olduğunu ortaya koyduğunu ifade etti.

Açıklamasında Hamas’ın önde gelen isimlerinden Murre, söz konusu eylemin, Filistinlilerin direniş düşüncesinde hemfikir olduğu, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik barbar saldırılarının karşısında durduğu ve ulusal sabitelerinden taviz vermediği gibi derin mesajlar taşıdığının altını çizdi.

Hamaslı yönetici, Filistin’in her karışını işgalden kurtarıncaya dek mücadele etmeye devam edeceklerine dikkat çekti. Ayrıca Hamas’ın, ülkesinden koparılan Filistinlilerin topraklarına dönme hayalinin gerçekleşmesi için ne gerekiyorsa yapacağı ifade edildi.

Diğer taraftan, tüm sosyal ve ekonomik buhranlara rağmen topraklarını müdafaa etme ve mücadeleyi sürdürmekten gram taviz vermeyen Filistinlilerin, işgalci İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik insanlık dışı saldırılarını protesto etmek için başlattığı kepenk kapatma ve hayatı durdurma eylemleri bütün Filistin şehirlerine yayıldı.

İsrail barbarlığına karşı koymayı amaçlayan söz konusu eylemler, ticari ve eğitim hayatının yanında özel ve kamu kurumlarını kapsıyor. Bankalar, okullar ve üniversite

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2021 (35) içerik yüklenmiştir.